Kukurydziane szaleństwo

W naszym asortymencie pojawiły się niezwykłe kukurydze. Oprócz standardowej, złocistej kolby, sprowadziliśmy również takie okazy jak: kukurydza biała, kukurydza czarna, kukurydza kolorowa oraz kukurydza truskawkowa. Poznajcie je razem z nami.

Kukurydza kolorowa posiada pełną gamę najrozmaitszych kolorów, jak i wzorów. Jest niezwykle ozdobna, idealnie oddaje jesienny klimat i pokazuje pierwotne piękno tego warzywa.

Kukurydza truskawkowa oprócz niezwykłej bordowej barwy ziaren, posiada również delikatny i słodki smak. Najbardziej polecana jest na popcorn, ale stanowi również niezwykły składnik sals. Tworzy doskonały duet z dynią i jest niezwykłą ozdobą w kuchni.

Kukurydza biała posiada bardzo jasny, prawie biały kolor ziaren. Jej odmiana pochodzi z Meksyku i jest używana w zupie pozole czy też w zapiekankach typu casserole. Ma też niezwykłe właściwości zdrowotne, jest bogata w witaminy z grupy B, witaminy D, E, A i K, minerały, sole potasu, fosforu, żelaza, miedzi, magnezu, selenu i cynku.

Kukurydza czarna posiada ciemne, czarno-fioletowe ziarna. Jest odmianą średnio wczesną uprawianą w Peru, Chile i Boliwii. Bardzo długo zachowuje swoją świeżość. Wykonuje się z niej najróżniejsze artykułu spożywcze, łącznie z napojami i słodyczami. Zawiera bardzo dużo antocyjanów, którym przypisuje się właściwości przeciwcukrzycowe.

Mamy nadzieję, że podobają się wam tak samo jak nam. Koniecznie zadzwońcie i dajcie znać. Czas poeksperymentować w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *